+48 696 99 36 92 johnnymal27@gmail.com

od lewej: Jan, Beata, Benon

Lektorzy Akademii

Obecnie w Akademii uczy nas troje  — Beata, Benon i Jan.
Jednak przez cały okres swojego istnienia mieliśmy niesamowite szczęście do wspaniałych ludzi. Dziękujemy wszystkim lektorom z Polski, Wielkiej Brytanii, USA i wielu innych zakątków świata, którzy z nami współpracowali!

W minionych 25 latach naszymi lektorami byli:
Iwona Sendobry, Patrycja Chodacka, Judyta Szewczyk-Blażyca, Marta Mikulska, Kasia Daniec, Ania Sobota, Monika Skowron, Magda Błażyca, Ewa Kucharska, Kinga Cichowska, Agata Dziwoki, Małgosia Sajan, Joanna Paterson, Terence Toolan, Gordon Smith, Ewa Mazur, Magdalena Nowak, Natalia Kuczyńska, Joanna Leśniewska, Zuza Ozimek, Ewa Soszewska, Alexis Brachacki.

Beata

Jestem nauczycielką od niemal 30 lat i nieustannie cieszę się swoim zawodem. Nauczam z pasją i zaangażowaniem.

Drogę do nauczania języka angielskiego rozpoczęłam już we wczesnym dzieciństwie. Pokochałam angielszczyznę dzięki mojej cioci, Elizabeth McGrath, która była rodowitą Szkotką. Do dziś pamiętam jej historie o ojczystym kraju i jego kulturze. Była moją pierwszą nauczycielką. Jednak wtedy nie mogłam jeszcze przypuszczać, jak wyznaczę swoje ścieżki życiowe i zawodowe.

Chęć rozwijania umiejętności językowych coraz bardziej we mnie wzrastała. Po ukończeniu liceum rozpoczęłam naukę w dwuletniej szkole na kierunku Stenotypia i Korespondencja w języku angielskim, a następnie podjęłam studia na Uniwersytecie Śląskim. Ukończyłam filologię angielską, broniąc tytuł magistra, oraz zdobyłam uprawnienia tłumacza przysięgłego.

W1989 roku pobraliśmy się z Benkiem, moją licealną miłością.

Po ślubie wyjechaliśmy do Wielkiej Brytanii, najpierw na wakacje, a później na okres prawie trzech lat. W kraju królowej Elżbiety poszerzaliśmy nasze kwalifikacje zawodowe. W Londynie zdałam  egzamin Cambridge Proficiency in English.  Ten  wyjazd zmienił nasze plany na całe życie.

30 lat później mieszkam w Mikołowie, mieście, w którym uczyłam się w ogólniaku i w którym poznałam Benka. Jestem filologiem angielskim, doświadczoną nauczycielką i właścicielką pierwszej mikołowskiej prywatnej szkoły językowej. Kiedy otwieraliśmy ją razem z mężem, zapotrzebowanie na naukę języka angielskiego było ogromne, a my wkładaliśmy całe serca w prowadzenie tego miejsca, jednocześnie będąc rodzicami pięciorga dzieci. Z czasem, dzięki naszemu zaangażowaniu, szkoła zaczęła się rozrastać. Obecnie organizujemy kursy językowe w Mikołowie oraz kursy wyjazdowe  weekendowe i wakacyjne, w „Małej Anglii” — naszym domku w górach.

Uczę z pasją. Kocham moja pracę i moich uczniów. Uważam, że każda lekcja, którą im daję, to także lekcja dla mnie i odbieram ją z wdzięcznością. Swoje metody opieram na bogatym doświadczeniu nauczycielskim, ale również na innych, ważnych dla mnie doświadczeniach. Od wielu lat  wyjeżdżam z młodzieżą na obozy językowe — zimowe i letnie. Wiem że najlepiej uczymy się w prawdziwej interakcji z innymi i że nauce sprzyja przyjazna atmosfera rywalizacji w zabawie.

Benon

Od lat łączę dwie pasje: do muzyki i do języka angielskiego. Razem z Beatą prowadzę w Mikołowie Akademię Języka Angielskiego.

Beatę poznałem w mikołowskim liceum. Od tamtej pory tworzymy parę, a nasza wspólna droga wiedzie przez polskie i brytyjskie ścieżki. Początkowo bardziej niż z językiem angielskim związany byłem z muzyką. Studiowałem w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w
Katowicach na wydziale wokalno-aktorskim, a następnie kontynuowałem naukę w Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie, uzyskując dyplom w specjalności operowej i tytuł licencjata nauczyciela śpiewu.

Pobyt w Wielkiej Brytanii był dla mnie owocny pod względem muzycznych doświadczeń zawodowych. Miałem okazję śpiewać główne role w przedstawieniach operowych (m.in. Mozarta, Pucciniego, Straussa, Czajkowskiego), współpracując z Sir Colinem Davisem, Simonem Jollym czy Malcolmem Martineau.

Po powrocie do Polski rozpocząłem pracę jako nauczyciel: w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. M. Karłowicza w Katowicach oraz w LO im. K Miarki w Mikołowie, w którym byłem współtwórcą programu autorskiego klasy z wykładowym językiem angielskim.

Jestem szczęśliwy, że robię to, co lubię — muzykuję i nauczam. Dzięki temu mogę powiedzieć, że mam pasję, a nie pracę. Otaczam się wspaniałymi ludźmi. Z jednej strony śpiew, piękna muzyka, koncerty, artyści, a z drugiej angielski i rozmowy na ciekawe tematy, podczas których język nie jest celem sam w sobie, ale środkiem do poznawania świata, otwarcia się na innych. Jestem nauczycielem zakochanym w nauczaniu, który zaraża pozytywną energią, lubi swoich uczniów i cieszy się na każde spotkanie z nimi.

Jan

Od ponad czterech lat prowadzę indywidualne zajęcia dla uczniów związanych z Akademią Języka Angielskiego w Mikołowie. Moja historia z językiem angielskim zaczęła się, gdy byłem jeszcze dzieckiem. Za sprawą rodziców, a także dzięki wyjazdom do Wielkiej Brytanii i częstym kontaktom z przyjaciółmi z Anglii, język ten był obecny w moim życiu od najmłodszych lat. Angielski jest dla mnie jak język ojczysty. 
 
Potwierdziłem swoje umiejętności zdobywając z najwyższą oceną Certificate of Proficiency in English, wydawany przez Cambridge.
 
Pracę nauczyciela łączę z własną edukacją w liceum, dzięki czemu dokładnie wiem, czego w nauce języka potrzebują młodzi uczniowie. Moje dwie pasje to angielski oraz matematyka. W pracy nauczyciela najbardziej podoba mi się kreatywne poszukiwanie sposobów, by klarownie wyjaśnić każde zagadnienie. Kładę również duży nacisk na wymowę oraz muzykę języka, których opanowanie poprawia pewność uczniów w jego używaniu.

Akademia Języka Angielskiego

Szkoła i i angloturystyka to owoce naszej wielkiej pasji.
Uczymy z uśmiechem i zaangażowaniem, starając się zrozumieć potrzeby każdego ucznia. Możesz sprawdzić, na jakim poziomie zaawansowania jest Twoja znajomość języka angielskiego. Wystarczy wypełnić poniższy test. Powodzenia!
test sprawdzający znajomość angielskiego