+48668283278 beatamalisz@gmail.com
Aja Home kursy

od lewej: Jan, Beata, Benon

Lektorzy Akademii

Obecnie w Akademii uczą: Beata, Wiktoria, Edyta, Benon i Jan.
Jednak przez cały okres swojego istnienia mieliśmy niesamowite szczęście do wspaniałych ludzi. Dziękujemy wszystkim lektorom z Polski, Wielkiej Brytanii, USA i wielu innych zakątków świata, którzy z nami współpracowali!

W minionych 30 latach naszymi lektorami byli:
Iwona Sendobry, Patrycja Chodacka, Judyta Szewczyk-Blażyca, Marta Mikulska, Kasia Daniec, Ania Sobota, Monika Skowron, Magda Błażyca, Ewa Kucharska, Kinga Cichowska, Agata Dziwoki, Małgosia Sajan, Joanna Paterson, Terence Toolan, Gordon Smith, Ewa Mazur, Magdalena Nowak, Natalia Kuczyńska, Joanna Leśniewska, Zuza Ozimek, Ewa Soszewska, Alexis Brachacki, Benjamin Toolan.

Benon

I still love teaching

teaching qualifications: The Royal Academy of Music voice teacher, University of Cambridge CPE

Hi, I’m getting older but my passion for teaching isn’t! Still love meeting both younger and older learners and helping them understand the world and other people through English. Languages are not only my job but also my hobby – that includes a language of music — perhaps the most universal way of communication – I’m also a voice teacher (classical, operatic singing). I also like running, reading about everything (both in Polish and English), listening to music, talking to other people, thinking and writing, collecting different things… ….doing something and doing nothing, teaching and learning…. It’s hard to say what I don’t like! Family and friends, dogs and birds and all forms of life. I’m an amateur of life! Looking forward to meeting you this year and sharing with you my curiosity about everything.

read more...

Od lat łączę dwie pasje: do muzyki i do języka angielskiego. Razem z Beatą prowadzę w Mikołowie Akademię Języka Angielskiego.

Beatę poznałem w mikołowskim liceum. Od tamtej pory tworzymy parę, a nasza wspólna droga wiedzie przez polskie i brytyjskie ścieżki. Początkowo bardziej niż z językiem angielskim związany byłem z muzyką. Studiowałem w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w
Katowicach na wydziale wokalno-aktorskim, a następnie kontynuowałem naukę w Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie, uzyskując dyplom w specjalności operowej i tytuł licencjata nauczyciela śpiewu.

Pobyt w Wielkiej Brytanii był dla mnie owocny pod względem muzycznych doświadczeń zawodowych. Miałem okazję śpiewać główne role w przedstawieniach operowych (m.in. Mozarta, Pucciniego, Straussa, Czajkowskiego), współpracując z Sir Colinem Davisem, Simonem Jollym czy Malcolmem Martineau.

Po powrocie do Polski rozpocząłem pracę jako nauczyciel: w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. M. Karłowicza w Katowicach oraz w LO im. K Miarki w Mikołowie, w którym byłem współtwórcą programu autorskiego klasy z wykładowym językiem angielskim.

Jestem szczęśliwy, że robię to, co lubię — muzykuję i nauczam. Dzięki temu mogę powiedzieć, że mam pasję, a nie pracę. Otaczam się wspaniałymi ludźmi. Z jednej strony śpiew, piękna muzyka, koncerty, artyści, a z drugiej angielski i rozmowy na ciekawe tematy, podczas których język nie jest celem sam w sobie, ale środkiem do poznawania świata, otwarcia się na innych. Jestem nauczycielem zakochanym w nauczaniu, który zaraża pozytywną energią, lubi swoich uczniów i cieszy się na każde spotkanie z nimi.

Beata

I love Great Britain

teaching qualifications: University of Cambridge CPE / CELTA
 
I love Great Britain with its people, culture  and language. Teaching English is still a great adventure of my life. This summer, following my son’s footsteps, 🙂  I took a Cambridge University course for teachers and received the CELTA certificate. It enables me to teach English throughout the world!
 
More privately, no 1 for me is my family, friends and my dog, Cora.
My hobbies are: interior design and learning classical guitar. 
I am keen on walking, swimming  and skiing. 
read more...

Jestem nauczycielką ponad 30 lat i nieustannie cieszę się swoim zawodem. Nauczam z pasją i zaangażowaniem.

Drogę do nauczania języka angielskiego rozpoczęłam już we wczesnym dzieciństwie. Pokochałam angielszczyznę dzięki mojej cioci, Elizabeth McGrath, która była rodowitą Szkotką. Do dziś pamiętam jej historie o ojczystym kraju i jego kulturze. Była moją pierwszą nauczycielką. Jednak wtedy nie mogłam jeszcze przypuszczać, jak wyznaczę swoje ścieżki życiowe i zawodowe.

Chęć rozwijania umiejętności językowych coraz bardziej we mnie wzrastała. Po ukończeniu liceum rozpoczęłam naukę w dwuletniej szkole na kierunku Stenotypia i Korespondencja w języku angielskim, a następnie podjęłam studia na Uniwersytecie Śląskim. Ukończyłam filologię angielską, broniąc tytuł magistra, oraz zdobyłam uprawnienia tłumacza przysięgłego.

W1989 roku pobraliśmy się z Benkiem, moją licealną miłością.

Po ślubie wyjechaliśmy do Wielkiej Brytanii, najpierw na wakacje, a później na okres prawie trzech lat. W kraju królowej Elżbiety poszerzaliśmy nasze kwalifikacje zawodowe. W Londynie zdałam  egzamin Cambridge Proficiency in English.  Ten  wyjazd zmienił nasze plany na całe życie.

30 lat później mieszkam w Mikołowie, mieście, w którym uczyłam się w ogólniaku i w którym poznałam Benka. Jestem filologiem angielskim, doświadczoną nauczycielką i właścicielką pierwszej mikołowskiej prywatnej szkoły językowej. Kiedy otwieraliśmy ją razem z mężem, zapotrzebowanie na naukę języka angielskiego było ogromne, a my wkładaliśmy całe serca w prowadzenie tego miejsca, jednocześnie będąc rodzicami pięciorga dzieci. Z czasem, dzięki naszemu zaangażowaniu, szkoła zaczęła się rozrastać. Obecnie organizujemy kursy językowe w Mikołowie oraz kursy wyjazdowe — weekendowe i wakacyjne, w „Małej Anglii” — naszym domku w górach.

Uczę z pasją. Kocham moja pracę i moich uczniów. Uważam, że każda lekcja, którą im daję, to także lekcja dla mnie i odbieram ją z wdzięcznością. Swoje metody opieram na bogatym doświadczeniu nauczycielskim, ale również na innych, ważnych dla mnie doświadczeniach. Od wielu lat  wyjeżdżam z młodzieżą na obozy językowe — zimowe i letnie. Wiem że najlepiej uczymy się w prawdziwej interakcji z innymi i że nauce sprzyja przyjazna atmosfera rywalizacji w zabawie.

Edyta

My favorite destination is Italy

teaching qualifications: International Baccalaureate

 
My name is Edyta, and I am a new teacher at AJA school. I am currently finishing my master’s studies. In my free time, I enjoy reading books, taking walks, and listening to podcasts. Whenever I have the opportunity, I love to travel. Lately, my favorite destination has been Italy. I adore Italian cuisine, language, mentality, and the incredible nature. In the near future, I would like to explore new hobbies, such as painting and yoga.
read more...
Nazywam się Edyta i jestem nową lektorką w szkole AJA. Aktualnie kończę studia magisterskie. W wolnym czasie uwielbiam czytać książki, spacerować i słuchać podcastów. Zawsze, gdy tylko mam możliwość, lubię podróżować. Ostatnio moją ulubioną destynacją są Włochy. Uwielbiam włoską kuchnię, język, mentalność oraz niesamowitą przyrodę. W najbliższym czasie chciałabym rozwijać nowe pasje, takie jak malowanie i joga.
 
 

 Edyta

 

Jan

I've never taught a boring English lesson!

teaching qualifications: University of Cambridge CPE / CELTA

 
Teaching English may seem boring, but I have never had a boring lesson in my life!

I’m Jan, and I very much enjoy teaching. I started teaching when I was very young, so despite being 20, I have plenty of experience! I’ve just come back from Malta, where I taught advanced teen students and enjoyed a sunny “workation”. I hope to see you in class.

read more...

Od ponad 5. lat prowadzę indywidualne zajęcia dla uczniów związanych z Akademią Języka Angielskiego w Mikołowie. Moja historia z językiem angielskim zaczęła się, gdy byłem jeszcze dzieckiem. Za sprawą rodziców, a także dzięki wyjazdom do Wielkiej Brytanii i częstym kontaktom z przyjaciółmi z Anglii, język ten był obecny w moim życiu od najmłodszych lat. Angielski jest dla mnie jak język ojczysty.  

 

Potwierdziłem swoje umiejętności zdobywając z najwyższą oceną Certificate of Proficiency in English, wydawany przez Cambridge. Aby poszerzyć swoje kwalifikacje oraz oferować moim uczniom jeszcze wyższy standard nauki, w ubiegłym roku podjąłem kurs CELTA, który ukończyłem z wyróżnieniem.  

 

Pracę nauczyciela łączę z własną edukacją na studiach psychologicznych. W czasie wakacji poszerzam swoje doświadczenie nauczycielskie, jeżdżąc do zagranicznych szkół języka angielskiego, gdzie pracuję jako nauczyciel. Doświadczenia te pozwalają mi aplikować nowe oraz intrygujące rozwiązania zaczerpnięte z wielokulturowych miejsc wymiany. 

Moje dwie pasje to angielski oraz matematyka. W pracy nauczyciela najbardziej podoba mi się kreatywne poszukiwanie sposobów, by klarownie wyjaśnić każde zagadnienie. Kładę również duży nacisk na wymowę oraz muzykę języka, których opanowanie poprawia pewność uczniów w jego używaniu. 

Wiktoria

My passion for English arose from literature

teaching qualifications: International Baccalaureate

I am Wiktoria — English teacher and a university student pursuing psychology and creative writing. Beyond my studies, I find joy in amateur photography and the discipline of kung-fu.

read more...
Moja pasja do języka angielskiego wyrosła z literatury, co skłoniło mnie do podjęcia się nauki w ramach International Baccalaureate Program. Moją trzyletnią naukę udało mi się zakończyć z najwyższymi wynikami z języka i literatury angielskiej. W trakcie studiów dalej rozwijałam swoje kompetencje językowe studiując psychologię w języku angielskim na Uniwersytecie w Sevilli. Z ogromnym entuzjazmem przyjmuję możliwość dzielenia się swoim doświadczeniem i pasją do języka w naszej szkole.
 

 Wiktoria

Akademia Języka Angielskiego

Szkoła i i angloturystyka to owoce naszej wielkiej pasji.
Uczymy z uśmiechem i zaangażowaniem, starając się zrozumieć potrzeby każdego ucznia. Możesz sprawdzić, na jakim poziomie zaawansowania jest Twoja znajomość języka angielskiego. Wystarczy wypełnić poniższy test. Powodzenia!
test sprawdzający znajomość angielskiego